Aslan Burcu Taşları:

Aslan burcunu sembolize eden taş kuvars kristali yani kristal kuvars’tır.  Kuvars Kristalinin kelime anlamı “buz” dur ve buz benzeri beyaz renktedir.Aydınlık kaynağını temsil eder. Stres taşıdır.Radyasyonu toplamasıyla bilinir.

Aslan Burcu Taşları: Elmas, Yakut, Güneş, Kehribar, Kristal Kuvars, Sitrin, Sarı Topaz, Sarı Safir, Aventurin

Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anyolit, Dağ Kristali, Granat, Hematit, Jasper, Kaplangözü, Labradorit, Oniks, Turmalin, Zeberced, Zirkon, İnci

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın beşinci burcudur. Ateş elementinden ve sabit niteliktedir. Yönetici gezegeni Güneş’tir. 23 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında doğanlar Aslan Burcu’nun özelliklerini gösterir. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. Aslan burcu vücutta kalbi, sırtı ve omuriliği yönetir. Bu bölgelere bağlı olacak sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalı, kalbini ve omurgasını güçlendirecek egzersizler ve diyetler uygulamalıdır.

Özgüveni bir hayli gelişmiş  olan Aslan, girdiği ortamlarda yüksek enerjisiyle kendini hemen fark ettirir. Bunun için çaba bile sarf edebilir.Bencildir.

Sevecen, esprili, bir çocuk gibi enerji doludur. Aşkta arkadaşlığa ve dostluğa büyük önem verir. İlgili, coşkulu ve dürüsttür. Tutkulu ve romantik bir aşıktır. Aşık olduğu kişiyi gözünde yüceltir. Aradığı ilgiyi ve övgüyü ilişkisinde bulması onu sadık bir partner konumuna  getirir. Konforlu bir yaşamı tercih eder. Oldukça cömert ve koruyucudur. Sevdiklerini mutlu etmek için bütün imkanlarını sonuna kadar kullanır. Ateşli bir aşıktır. Cinsellik onun için önemlidir. Aşkta da liderlik Aslandadır. Onunla beraber olacak kişinin, anlayışlı, sevecen ve ikinci planda olmayı kabul edebilecek bir yapıda olması gerekir.

Yeni insanlarla tanışmayı, yeni ortamlarda bulunmayı çok sever. Gururlu yapıları ile arkadaşlıklardan ilgi, övgü, saygı ve sadakat bekler. Bu onlar için olmazsa olmazdır. Destekleyici, değer veren, heveslendiren, dürüst, güvenilir, esprili, sadık, sevecen ve cömert tutumu ile daima kalabalık bir arkadaş çevresi içindedir.