Yay Burcu Taşları

Yay burcunun sembol taşı sodalit taşı’dır.

>> Yay Burcu Taşları: Ametist, Ametrin, Yakut, Lapis Lazuli, Turkuvaz, MAvi akik, Obsidyen, Apatit, Morganit

>>Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Çeroit, Aventurin, Azurit, Dioptaz, Dumanlı Kuvars, Siyah İnci, İyolit, Kalsedon, Labradorit, Lepidolit, Oniks, Opal, Rubellit, Siyah Ve İndigo Safir, Siyah Sedef, Smitsonit, Sodalit, Tanzanit, Topaz, Yeşim, Zirkon, Zoisit, Zümrüt

Yay Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın dokuzuncu burcudur. Ateş elementinden ve değişken niteliktedir. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir. 23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar Yay Burcu özellikleri gösterirler. Eril enerjili, erkeksi, pozitif burçlar grubundadır. Vücutta yönettiği bölge; kalçadır. Yay burcu, hareketten ve her türlü spor türünden keyif alır. Doğa ile iç içe olmaktan mutluluk duyar. Kalça ve bel bölgesinden kilo almaya müsait olan metabolizmasına dikkat etmeli, kendine uygun egzersizlerle bu duruma meyil vermemelidir.

Pozitif bakış açısı, iyimserliği, her türlü ortama uyum sağlama kabiliyeti ve iletişim kurma becerisi vardır. İlgilendiği konulara karşı ilgisini çabuk yitirir. Enerjisini yüksek tutması için, bir şeye bağlı kalamaz ve birkaç konu ile birden ilgilenir. Kendini programlaması, disiplin altına alması, becerilerini verimli bir şekilde değerlendirmesi için gereklidir.

Felsefe, metafizik, din, değişik kültürler, farklı diller, yerler ve insanlar tanımak, keşfetmek ister. Ufku çok geniştir. Araştırır, gezer, seyahatlere çıkar, yer içer, insanlarla tanışır. Onu düşünsel anlamda besleyen, farklı bakış açıları kazandıran kişilerden büyük keyif alır. İkinci bir üniversite eğitimi, kurslar, seminerler ile kendini düşünsel anlamda sürekli beslemek ister. Tarihsel olayları, dönemsel bazda karşılaştırıp, felsefi ve sosyal bağlamlarda değerlendirmeye çalışır.

Dürüst ve dolaysızdır.

Düşünür, düşüncelerini başkalarıyla paylaşmak ve onların da bu anlamda bakış açılarını öğrenmek hoşuna gider. Toplum, felsefe, bilim, din, teknoloji, uzay, astronomi, sanat, çevre ve daha pek çok konu ile ilgilenir. Bu konularla ilgili toplantı ve seminerleri izlemekten, başka insanların düşüncelerini, araştırmalarını takip etmekten keyif alır. Bu kadar farklı içerikle ilgilennce detayları kaçırır. Zaten ayrıntılar da onu çoğu zaman sıkar. Durağanlıktan hoşlanmayan Yay, zihinsel olarak da canlılığı, hareketliliği tercih eder.Neşeli yapısıyla, içten bir arkadaştır. Dürüst ve dolaysızdır. İyi niyetli ve cömerttir. Bütün imkanlarını arkadaşları ve dostları için kullanır. İyi bir dinleyicidir. Çözüm bulucu ve destekleyicidir. Aynı zamanda öfkelidir de. Kolayca heyecanlanır. Kinci değildir. Kolay affeder. Samimi ve içten davranışlara dayanamaz. Önemsenmek ister. Fikirlere değer verdiği için, başka bakış açılarını öğrenmeye hevesli olduğu kadar, kendi bakış açısını da çevresindekilere sunmalıdır. Aklından geçen ne varsa, sakınmadan dile döker. Bu tutumu ile insanları incitebilir.