Yengeç Burcu Taşları:
Yengeç burcu sembol taşı Hint yeşimi de denilen Aventurin’dir. Aventurin sınırsız imkanların taşıdır. Yaşam, zindelik ve canlılığı temsil eder. Cesaret ve çaba taşıdır. Kuvars grubunun yeşil olan türüdür.

Yengeç Burcu Taşları: Aytaşı, Gül Kuvars, Beyaz Ve Pembe İnci, Akik, Yakut, Yeşim, Zümrüt

 Birlikte Kullanılabilecek Diğer Taşlar: Anjelit, Aventurin, Dağ Kristali, Jips, Kalsedon, Kalsit, Kaplangözü, Kristal Kuvars, Krizokol, Krizopraz, Labradorit, Pirit, Rodokrosit, Rubellit, Rutilli Kuvars, Sedef, Selenit, Sodalit

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Zodyağın dördüncü burcudur. Su elementinden ve öncü niteliktedir. 22 Haziran ve 22 Temmuz günleri arasında doğan kişiler, Yengeç burcunun özelliklerini gösterir. Yönetici gezegeni Ay’dır. Dişil enerji de, kadınsı ve negatif burçlar grubundadır. Yengeç burcu, vücutta mideyi ve kadınlarda göğüsleri yönetir. Bu bölgelerde oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalıdır.

Yengeç’in sert görünümünün altında, duygu dünyası zengin, merhametli, sıcakkanlı, mizah duygusu güçlü, bağlantı kurmaktan hoşlanan, duyarlı ve hassas bir ruh hali saklıdır. Dürüsttür. Açıklık ve netlikten hoşlanır. Sanatsal yönü güçlüdür. Güvenilirdir. Dertleşebileceğiniz, sırrınızı verebileceğiniz bir dosttur. Onun saklandığı dünyasından çıkabilmesi için, karşısındaki insana ya da çevresindeki dünyaya güvenmesi, onu iyi tanıması ve sevme cesaretini göstermesi gereklidir. Sevgiye ihtiyacı çok fazladır. Aşka tutkuyla bağlıdır, duygularını içinde, derinlerinde hissetmek ister. Koruma iç güdüleri oldukça gelişmiştir. Şefkatli ve ilgilidir. Sevdiklerini bir ana baba şefkati ile sever ve destekler. Onlar için hiç bir fedakarlıktan kaçınmaz. Çocukluklarında travmatik bir aile geçmişi varsa, bunun etkilerini ömür boyu üzerinde taşır. Anılarına, geçmişe bağlı, nostaljik ve hüzünlü bir burçtur.